Susumu RG1608P-1272-W-T5
RG1608P-1272-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-1272-W-T5
Brief Description
RES SMD 12.7K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-1272-W-T5.pdf
Availability of RG1608P-1272-W-T5
QUANTITY
RG1608P-1272-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-1272-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-1272-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.7k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-1272-W-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-1272-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-1272-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-1272-W-T5
CONN SOCKET SIP 40POS GOLD datasheet.pdf
BACKSHELL DB37 GREY PLASTIC datasheet.pdf
RELAY SOFTSTOP 240V 25A AC OUT datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 TIN datasheet.pdf
RES 2.048M OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
RES NTWRK 16 RES MULT OHM 10SIP datasheet.pdf
FILTER EMI PF C TYPE 10000PF datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.012UF RADIAL datasheet.pdf