Susumu RG1608P-1273-D-T5
RG1608P-1273-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-1273-D-T5
Brief Description
RES SMD 127K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-1273-D-T5.pdf
Availability of RG1608P-1273-D-T5
QUANTITY
RG1608P-1273-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-1273-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-1273-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-1273-D-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-1273-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-1273-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-1273-D-T5
SIDACTOR MC BI 75V 400A TO-92 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 250MW TSLP-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 18.7 OHM 1% 20W datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 5NS 44PLCC datasheet.pdf
IC LNB CTRL STEP-UP I2C datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
IC SDRAM 256MB 133MHZ CL2 90BGA datasheet.pdf