Susumu RG1608P-1330-B-T1
RG1608P-1330-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-1330-B-T1
Brief Description
RES SMD 133 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-1330-B-T1.pdf
Availability of RG1608P-1330-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-1330-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-1330-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-1330-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-1330-B-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-1330-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-1330-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-1330-B-T1
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 2AG datasheet.pdf
CAP FILM 0.011UF 3% 630VDC RAD datasheet.pdf
IC MODEM CTRL 86E34 28-SOIC datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 4.096V SOT23 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
BOARD EVAL SUPIRBUCK IR3832W datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
LP 7.50/135/8 BK datasheet.pdf
FUSE 25A 750V DC RAILWAY datasheet.pdf