Susumu RG1608P-1331-C-T5
RG1608P-1331-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-1331-C-T5
Brief Description
RES SMD 1.33K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-1331-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-1331-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-1331-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-1331-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-1331-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Resistance (Ohms)1.33k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-1331-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-1331-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-1331-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-1331-C-T5
RES SMD 5.23K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 24NH 150MA 1.3 OHM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
RES 706 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 174 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS PIN datasheet.pdf
RES 8.25M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE RECT 1A 600V 50NS DO-214AA datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 23F OLIVE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 128POS PIN datasheet.pdf