Susumu RG1608P-1332-C-T5
RG1608P-1332-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-1332-C-T5
Brief Description
RES SMD 13.3K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-1332-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-1332-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-1332-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-1332-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-1332-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-1332-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-1332-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-1332-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-1332-C-T5
SWITCH DIP LEVER 1POS BLACK T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MODULE POWER ENTRY 250V 10A SNAP datasheet.pdf
DSUB 9 M CRIMP NM G50 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
RES 0.392 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.65K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 74MM datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 30PPM 3.2X5 datasheet.pdf