Susumu RG1608P-154-W-T5
RG1608P-154-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-154-W-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 150KOHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-154-W-T5.pdf
Availability of RG1608P-154-W-T5
QUANTITY
RG1608P-154-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-154-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-154-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-154-W-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-154-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-154-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-154-W-T5
RES SMD 464 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MIXR 1.7-2.2GHZ UP/DWN 20TQFN datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 56POS GOLD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf
BOARD DAUGHTER SOIC C8051T60X datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf