Susumu RG1608P-1540-C-T5
RG1608P-1540-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-1540-C-T5
Brief Description
RES SMD 154 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-1540-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-1540-C-T5
QUANTITY
RG1608P-1540-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-1540-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-1540-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)154
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-1540-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-1540-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-1540-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-1540-C-T5
RELAY OPTO AC/DC 400V 40MA 8-SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 15A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 35VC SOD523 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.499 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 60W datasheet.pdf