Susumu RG1608P-1622-C-T5
RG1608P-1622-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-1622-C-T5
Brief Description
RES SMD 16.2K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-1622-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-1622-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-1622-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-1622-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-1622-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.2k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-1622-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-1622-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-1622-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-1622-C-T5
VARISTOR 80V 40A SOD-83A AXIAL datasheet.pdf
THYRISTOR PENTAWATT5 T5 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS BOX MT PIN datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 2POS SKT datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 114VC SMCJ datasheet.pdf
CONN HDR 78POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
CAP CER 9.3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf