Susumu RG1608P-1692-C-T5
RG1608P-1692-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-1692-C-T5
Brief Description
RES SMD 16.9K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-1692-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-1692-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-1692-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-1692-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-1692-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.9k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-1692-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-1692-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-1692-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-1692-C-T5
CAP CER 1.8UF 6.3V X5R 0603 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 30A TO220AC datasheet.pdf
BOOT MOLDED R/A SIZE 42 W/LIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
CAP CER 680PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 200A DC datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
PASSIVE INFRARED WALL SWITCH SEN datasheet.pdf
4.25G DWDM TOSA 80KM datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf