Susumu RG1608P-1741-B-T5-24H
RG1608P-1741-B-T5-24H picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-1741-B-T5-24H
Brief Description
RES SMD 1.74KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-1741-B-T5-24H.pdf
Availability of RG1608P-1741-B-T5-24H
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-1741-B-T5-24H Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-1741-B-T5-24H
Internal Part NumberEIS-RG1608P-1741-B-T5-24H
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.74k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-1741-B-T5-24H
Related LinksRG1608P-17, RG1608P-1741-B-T5-24H Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-1741-B-T5-24H Details Description
Related parts for RG1608P-1741-B-T5-24H
IC DIGITAL MEDIA SOC 361-BGA datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 10% 2KVDC RAD datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 20A AC datasheet.pdf
PWR SUPP PROGRAMABLE DC 36V/40A datasheet.pdf
RES SMD 1.1 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 60W datasheet.pdf
DIN RAIL 122W 37V datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
VINYL INSUL BUTT SEAM RING TONGU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 425MHZ 6-CLCC datasheet.pdf