Susumu RG1608P-1780-W-T5
RG1608P-1780-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-1780-W-T5
Brief Description
RES SMD 178 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-1780-W-T5.pdf
Availability of RG1608P-1780-W-T5
QUANTITY
RG1608P-1780-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-1780-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-1780-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)178
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-1780-W-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-1780-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-1780-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-1780-W-T5
CONV DC/DC DUAL 5V OUT 30W FILTR datasheet.pdf
IC 8BIT SHIFT REG 3ST-OUT 16SSOP datasheet.pdf
USSD 5000 8GB SLC LP datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 2.1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf