Susumu RG1608P-183-W-T1
RG1608P-183-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-183-W-T1
Brief Description
RES SMD 18K OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-183-W-T1.pdf
Availability of RG1608P-183-W-T1
QUANTITY
RG1608P-183-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-183-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-183-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-183-W-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-183-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-183-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-183-W-T1
CAP CER 5.1PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
IC DAC 13BIT DUAL LP SER 16-QSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 75W datasheet.pdf
RES 825 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP5T datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
CABLE DUCT RIGHT ANGLE SPLIT CVR datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf