Susumu RG1608P-203-C-T5
RG1608P-203-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-203-C-T5
Brief Description
RES SMD 20K OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-203-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-203-C-T5
QUANTITY
RG1608P-203-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-203-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-203-C-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-203-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-203-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-203-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-203-C-T5
TRANS NPN 40V SOT323 datasheet.pdf
CORD MINI BANA PLUG PATCH 24"RED datasheet.pdf
RES SMD 13 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IDC CABLE - CSC10S/AE10G/CCE10S datasheet.pdf
CONN SCKT SIZE 5 ARINC404/600 AU datasheet.pdf
RES SMD 0.62 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
MICRO-D PLUG 37POS SKT 18" WIRE datasheet.pdf
RES 26.4K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MMIC AMP VCO BUFFER 24-QFN datasheet.pdf
OSC SO 100.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf