Susumu RG1608P-2052-W-T1
RG1608P-2052-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-2052-W-T1
Brief Description
RES SMD 20.5K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-2052-W-T1.pdf
Availability of RG1608P-2052-W-T1
QUANTITY
RG1608P-2052-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-2052-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-2052-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20.5k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-2052-W-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-2052-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-2052-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-2052-W-T1
IC AUDIO HEADPHONE AMP SO-16 datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 3POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 27.4K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 280K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CABLE TUNER DGTL 48HVQFN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 15 OHM 5% 50W datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 410MW SOD123 datasheet.pdf
RES SMD 16 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
OSC TCXO 26.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf