Susumu RG1608P-2053-C-T5
RG1608P-2053-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-2053-C-T5
Brief Description
RES SMD 205KOHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-2053-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-2053-C-T5
QUANTITY
RG1608P-2053-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-2053-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-2053-C-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)205k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-2053-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-2053-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-2053-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-2053-C-T5
RES SMD 9.31KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
ATTENUATOR 3 DB 50 OHM 0402 SMD datasheet.pdf
IC VOLT DET 1.7V NCH OD SOT23A datasheet.pdf
LED PANEL MOUNT GREEN datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ANT DIRECT PNL 7.5DBI 10" N FEM datasheet.pdf
DURABLE FLEX BELT 3/4X18" A FIN datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 15VOUT 25W datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf
OSC MEMS 156.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf