Susumu RG1608P-2150-B-T1
RG1608P-2150-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-2150-B-T1
Brief Description
RES SMD 215 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-2150-B-T1.pdf
Availability of RG1608P-2150-B-T1
QUANTITY
RG1608P-2150-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-2150-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-2150-B-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)215
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-2150-B-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-2150-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-2150-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-2150-B-T1
CONN HEADER 51POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
RES 330 OHM 1/8W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 15NS 84PLCC datasheet.pdf
11 CIR MTA-100 ASSY TAPE LF datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 24VIN +/-5V OUT datasheet.pdf
RES 1.1 OHM 5W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 20A 2 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 316K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 2.1A 83 MOHM SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 14SOIC datasheet.pdf
RES 33 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf