Susumu RG1608P-2152-B-T1
RG1608P-2152-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-2152-B-T1
Brief Description
RES SMD 21.5KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-2152-B-T1.pdf
Availability of RG1608P-2152-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-2152-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-2152-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-2152-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-2152-B-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-2152-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-2152-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-2152-B-T1
GUARD ASSY 1.57"SQ FOR 1 1/2"FAN datasheet.pdf
RES SMD 15.4K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
OSC VCO 370-450MHZ SMD .5X.5" datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 400KHZ 8UFDFPN datasheet.pdf
MCU 16K FLASH 2K SRAM 32QFN datasheet.pdf
RES SMD 887 OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 3POS datasheet.pdf
.187" 4.7MM 3000/BX datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT datasheet.pdf
IC BATT CHARGER 40V 400MA 16QFN datasheet.pdf