Susumu RG1608P-2152-B-T5
RG1608P-2152-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-2152-B-T5
Brief Description
RES SMD 21.5KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-2152-B-T5.pdf
Availability of RG1608P-2152-B-T5
QUANTITY
RG1608P-2152-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-2152-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-2152-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-2152-B-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-2152-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-2152-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-2152-B-T5
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CONTROLLER HOT SWAP 24-SOIC datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST HEX 16SSOP datasheet.pdf
CARDEDGE 22POS .156 BLACK LO PRO datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS SKT datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.35K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 250 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf