Susumu RG1608P-2210-D-T5
RG1608P-2210-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-2210-D-T5
Brief Description
RES SMD 221 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-2210-D-T5.pdf
Availability of RG1608P-2210-D-T5
QUANTITY
RG1608P-2210-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-2210-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-2210-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-2210-D-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-2210-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-2210-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-2210-D-T5
BRD SPT EDGE HOLD SCREW MNT 1" datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 374K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
EMI FILTER 250VAC 16A DIN RAIL datasheet.pdf
CONN HDR 2MM VERT SMT 16POS datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 69 I/O 84PLCC datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 50VC SMAJ datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 68POS datasheet.pdf