Susumu RG1608P-2210-W-T1
RG1608P-2210-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-2210-W-T1
Brief Description
RES SMD 221 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-2210-W-T1.pdf
Availability of RG1608P-2210-W-T1
QUANTITY
RG1608P-2210-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-2210-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-2210-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-2210-W-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-2210-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-2210-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-2210-W-T1
VOLT DETECT IC CMOS 3.0V TO-92 datasheet.pdf
KIT ACC EZ80 ACCLAIM SRL SMART C datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS .100 STR 15AU datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-27VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 6PWR 16SGL 2.36MM datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
LAMP STANDARD datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 20% 630VDC RAD datasheet.pdf
RES 249 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 20COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 50POS datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE PIN datasheet.pdf