Susumu RG1608P-2210-W-T1
RG1608P-2210-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-2210-W-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 221 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-2210-W-T1.pdf
Availability of RG1608P-2210-W-T1
QUANTITY
RG1608P-2210-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-2210-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-2210-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-2210-W-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-2210-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-2210-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-2210-W-T1
CAP CER 470PF 1KV X7R 1808 datasheet.pdf
TERM FORK EXPAN VYL 12-10AWG #10 datasheet.pdf
HEAT SINK 23MM X 23MM X 24.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC FILTER VIDEO SD 14-TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 2POS R/A .295 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 17-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
LED PANEL IND 10V 10MA BLUE STVP datasheet.pdf