Susumu RG1608P-2262-C-T5
RG1608P-2262-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-2262-C-T5
Brief Description
RES SMD 22.6K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-2262-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-2262-C-T5
QUANTITY
RG1608P-2262-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-2262-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-2262-C-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-2262-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-2262-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-2262-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-2262-C-T5
RES 68K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
MODULE DDR2 1GB 240-DIMM datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
FUSE HLDR BLADE 32V 16A IN LINE datasheet.pdf
IC FPGA 396 I/O 676FBGA datasheet.pdf
RES SMD 64.9K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
ANT RUBBER DUCK 2.4GHZ 4" TNC datasheet.pdf
POWER CABLE HOUSING 5POS datasheet.pdf
EJC LTC.100 SHRD datasheet.pdf
CAP POLY 330UF 20% 25V T/H datasheet.pdf