Susumu RG1608P-2320-C-T5
RG1608P-2320-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-2320-C-T5
Brief Description
RES SMD 232 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-2320-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-2320-C-T5
QUANTITY
RG1608P-2320-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-2320-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-2320-C-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-2320-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-2320-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-2320-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-2320-C-T5
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1.5A DO204 datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 5% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 2COAX+16LV PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 3000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM datasheet.pdf
6POS,TAB 1.6X0.6,TAB HSG,ASSY datasheet.pdf