Susumu RG1608P-2370-P-T1
RG1608P-2370-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-2370-P-T1
Brief Description
RES SMD 237 OHM 0.02% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-2370-P-T1.pdf
Availability of RG1608P-2370-P-T1
QUANTITY
RG1608P-2370-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-2370-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-2370-P-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)237
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-2370-P-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-2370-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-2370-P-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-2370-P-T1
FUSE GLASS 6A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 WW datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 300MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20V 20% AXIAL datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER SPI 24SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 92.5X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf