Susumu RG1608P-2430-W-T5
RG1608P-2430-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-2430-W-T5
Brief Description
RES SMD 243 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-2430-W-T5.pdf
Availability of RG1608P-2430-W-T5
QUANTITY
RG1608P-2430-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-2430-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-2430-W-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)243
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-2430-W-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-2430-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-2430-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-2430-W-T5
RES SMD 121K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BATTERY PK 15V AA OXYRIDE ALKA datasheet.pdf
CONN RCPT .635MM 208POS DUAL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 datasheet.pdf
RES SMD 140 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 8A 125V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Through Hole, Right Angle Solder Paste datasheet.pdf
TINEL LOCK RING ADAPT datasheet.pdf
MKP 5UF 5% 1250VDC DRAWING T5 datasheet.pdf