Susumu RG1608P-2431-B-T5
RG1608P-2431-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-2431-B-T5
Brief Description
RES SMD 2.43KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-2431-B-T5.pdf
Availability of RG1608P-2431-B-T5
QUANTITY
RG1608P-2431-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-2431-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-2431-B-T5
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.43k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-2431-B-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-2431-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-2431-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-2431-B-T5
HEATSHRINK BLACK 3/32IN X 5FT datasheet.pdf
RELAY SSR SCR 30A AC OUT DIN MNT datasheet.pdf
IC BATTERY GAS GAUGE 28-QSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD SGL 16SSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 16V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10.0K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf