Susumu RG1608P-2490-D-T5
RG1608P-2490-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-2490-D-T5
Brief Description
RES SMD 249 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-2490-D-T5.pdf
Availability of RG1608P-2490-D-T5
QUANTITY
RG1608P-2490-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-2490-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-2490-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)249
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-2490-D-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-2490-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-2490-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-2490-D-T5
JUMPER-H1503TR/A3049Y/H1501TR 4" datasheet.pdf
IC PLD 8MC 15NS 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 7.09"L X 4.72"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 2-DIP datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 75NS 64EASYBGA datasheet.pdf
CABLE 8COND 22AWG GRY SHLD 1000' datasheet.pdf
RES 887 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 32 SOLID STATE datasheet.pdf
8-/16-Channel, 3 V/5 V, Serial Input, Single- Supply, 12-/14-Bit Voltage Output DACs IC datasheet.pdf