Susumu RG1608P-2493-C-T5
RG1608P-2493-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-2493-C-T5
Brief Description
RES SMD 249KOHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-2493-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-2493-C-T5
QUANTITY
RG1608P-2493-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-2493-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-2493-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)249k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-2493-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-2493-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-2493-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-2493-C-T5
IC BUFF/DVR TRI-ST QUAD 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.55K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ3A M20 datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X25.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
HI-PERF FILTER SNP 3A 115/250VAC datasheet.pdf
SJ5303 CLEAR BUMPONS 10000/CASE datasheet.pdf
PLUG HORIZ DBL WIRE ENT 9CGRN datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf