Susumu RG1608P-2612-C-T5
RG1608P-2612-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-2612-C-T5
Brief Description
RES SMD 26.1K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-2612-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-2612-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-2612-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-2612-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-2612-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.1k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-2612-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-2612-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-2612-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-2612-C-T5
TVS DIODE 7.78VWM 14.07VC SMD datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5 OHM 1% 25W datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-20 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2 OHM 5% 175W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK SMT datasheet.pdf
FIXED IND 6UH 2.5A 48 MOHM SMD datasheet.pdf