Susumu RG1608P-2613-C-T5
RG1608P-2613-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-2613-C-T5
Brief Description
RES SMD 261KOHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-2613-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-2613-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-2613-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-2613-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-2613-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)261k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-2613-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-2613-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-2613-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-2613-C-T5
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-DIP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 24V datasheet.pdf
IC OR CTRLR SRC SELECT 8TSSOP datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 455MA 850 MOHM datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 3A DPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
RES SMD 500OHM 0.01% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
DIODE ARRAY SBR 120V 15A ITO220 datasheet.pdf
CONN RECEPT 168POS W/POST SMD datasheet.pdf