Susumu RG1608P-2613-D-T5
RG1608P-2613-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-2613-D-T5
Brief Description
RES SMD 261K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-2613-D-T5.pdf
Availability of RG1608P-2613-D-T5
QUANTITY
RG1608P-2613-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-2613-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-2613-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)261k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-2613-D-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-2613-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-2613-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-2613-D-T5
MOSFET N-CH 1KV 10A TO-247AD datasheet.pdf
IC D-TYP LATCH OCT TRANS 20-BGA datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 3/8-24UNF 1-5V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 13A TO220F datasheet.pdf
KNOB PLASTIC .250 DIA BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 18UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 4.3NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf