Susumu RG1608P-3011-C-T5
RG1608P-3011-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-3011-C-T5
Brief Description
RES SMD 3.01K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-3011-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-3011-C-T5
QUANTITY
RG1608P-3011-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-3011-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-3011-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.01k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-3011-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-3011-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-3011-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-3011-C-T5
SIDACTOR 275V SURGE SUP TO-92 datasheet.pdf
TRANS NPN 25V 0.2A SC70-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC FRAMER 4X4 16CH 300-BGA datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 14AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TL4024-1, 110VAC, PTR, 2NC+1NO+1 datasheet.pdf
CONN RCPT 6P INLINE SKT SLD CUP datasheet.pdf
381 TB PLU PLU FIXED datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf
CAP CER 18PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 4A TO277A datasheet.pdf