Susumu RG1608P-3092-W-T1
RG1608P-3092-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-3092-W-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 30.9K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-3092-W-T1.pdf
Availability of RG1608P-3092-W-T1
QUANTITY
RG1608P-3092-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-3092-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-3092-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-3092-W-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-3092-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-3092-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-3092-W-T1
CONN BNC PLUG STR 50 OHM PUSH datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 20W datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 1A SUPERSOT-3 datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 15V 1.5A 2016 SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
EVAL BOARD XMEGAA3U RF233 ZIGBIT datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 70MA 1.4 OHM SMD datasheet.pdf