Susumu RG1608P-3093-B-T1
RG1608P-3093-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-3093-B-T1
Brief Description
RES SMD 309K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-3093-B-T1.pdf
Availability of RG1608P-3093-B-T1
QUANTITY
RG1608P-3093-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-3093-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-3093-B-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-3093-B-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-3093-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-3093-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-3093-B-T1
RES SMD 4.42K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.27MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 15A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 80MA 400 MOHM datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC 400W 100V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
KK 100 HDR POL VERT 10POS datasheet.pdf