Susumu RG1608P-3162-B-T5
RG1608P-3162-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-3162-B-T5
Brief Description
RES SMD 31.6KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-3162-B-T5.pdf
Availability of RG1608P-3162-B-T5
QUANTITY
RG1608P-3162-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-3162-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-3162-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)31.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-3162-B-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-3162-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-3162-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-3162-B-T5
DIP CABLE - CDP14S/AE14M/X datasheet.pdf
ESD LAB COAT W/SNAPS TEAL 3XL datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 150 OHM 0606 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES 1K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 3.24 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMB datasheet.pdf
CERAMIC MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
Connector Socket 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
SENSOR MAG SPST/NO PCMT 10W 200V datasheet.pdf
OSC VCTCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf