Susumu RG1608P-3243-B-T5-50D
RG1608P-3243-B-T5-50D picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-3243-B-T5-50D
Brief Description
RES SMD 324K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-3243-B-T5-50D.pdf
Availability of RG1608P-3243-B-T5-50D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-3243-B-T5-50D Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-3243-B-T5-50D
Internal Part NumberEIS-RG1608P-3243-B-T5-50D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)324k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-3243-B-T5-50D
Related LinksRG1608P-32, RG1608P-3243-B-T5-50D Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-3243-B-T5-50D Details Description
Related parts for RG1608P-3243-B-T5-50D
KIT ENCLOSURE FOR LP25/40 SERIES datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
Connector Socket 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 12POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 95POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf
CONN VALVE PLUG 3M datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.2A SOT23-5 datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.22UF RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS SKT datasheet.pdf