Susumu RG1608P-331-D-T5
RG1608P-331-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-331-D-T5
Brief Description
RES SMD 330 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-331-D-T5.pdf
Availability of RG1608P-331-D-T5
QUANTITY
RG1608P-331-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-331-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-331-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-331-D-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-331-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-331-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-331-D-T5
CONN HEADER .100 DUAL R/A 62POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.1PF 10V 0402 datasheet.pdf
FUSE 40A 500V CLASS AM datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
MIL 24 SIZE GASKET datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY datasheet.pdf
AC 5C 5#12 SKT PLUG datasheet.pdf
24-bit 192kHz Stereo DAC with Headphone Buffer IC datasheet.pdf