Susumu RG1608P-3320-B-T1
RG1608P-3320-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-3320-B-T1
Brief Description
RES SMD 332 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-3320-B-T1.pdf
Availability of RG1608P-3320-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-3320-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-3320-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-3320-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-3320-B-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-3320-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-3320-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-3320-B-T1
IC REG BST SEPIC ADJ 0.3A TSOT23 datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC CNTRLR PWR SPLY 32-TQFN datasheet.pdf
CAP CER 43PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
IC FPGA 904 I/O 1704BGA datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 50PPM datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 0.01% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf