Susumu RG1608P-3321-C-T5
RG1608P-3321-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-3321-C-T5
Brief Description
RES SMD 3.32K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-3321-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-3321-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-3321-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-3321-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-3321-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-3321-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-3321-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-3321-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-3321-C-T5
BATTERY PK 7.5V AA SIZE ALKALINE datasheet.pdf
CONN INSTAL RING FOR 1.6/5.6 JCK datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
2.0 WTB REC HSG 11CKT datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 30MH PC MNT datasheet.pdf
508 TB PL PL DIN/RAIL B datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.0V datasheet.pdf
CAP CER 75PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
V/T REC POWERBLADE datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf