Susumu RG1608P-3321-P-T1
RG1608P-3321-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-3321-P-T1
Brief Description
RES SMD 3.32K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-3321-P-T1.pdf
Availability of RG1608P-3321-P-T1
QUANTITY
RG1608P-3321-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-3321-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-3321-P-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-3321-P-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-3321-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-3321-P-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-3321-P-T1
LED SLIDE SHORT T2 28V GREEN datasheet.pdf
AVR ON-CHIP D-BUG SYSTEM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 18POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 50mA Backlight 16-TQFN (3x3) datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 10% 2312 datasheet.pdf
TXRX LIN 33V VREG 14SOIC datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 15-30.4V datasheet.pdf
MODULE POWER ENTRY 15A W/BLEEDER datasheet.pdf
RES 9.53K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS SKT datasheet.pdf
JT 128C 128#22D PIN PLUG datasheet.pdf
1200UF 100V 30X25 datasheet.pdf