Susumu RG1608P-3831-C-T5
RG1608P-3831-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-3831-C-T5
Brief Description
RES SMD 3.83K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-3831-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-3831-C-T5
QUANTITY
RG1608P-3831-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-3831-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-3831-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.83k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-3831-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-3831-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-3831-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-3831-C-T5
IC REG LDO 5V 3A TO220AB datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 35VC SOT663 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.8MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
CAP ARRAY 12PF 50V NP0 0504 datasheet.pdf
CAP ALUM 27000UF 20% 35V SCREW datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 125VC SMBJ datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf