Susumu RG1608P-391-C-T5
RG1608P-391-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-391-C-T5
Brief Description
RES SMD 390 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-391-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-391-C-T5
QUANTITY
RG1608P-391-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-391-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-391-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)390
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-391-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-391-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-391-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-391-C-T5
RES 1M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REGISTERED TRANSCVR 56SSOP datasheet.pdf
RES 132 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 84.5 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL SWITCH SP8T HMC253 datasheet.pdf
OSCILLATOR VCSO CONFIGURABLE datasheet.pdf
END COVER datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT SKT datasheet.pdf