Susumu RG1608P-392-W-T5
RG1608P-392-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-392-W-T5
Brief Description
RES SMD 3.9KOHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-392-W-T5.pdf
Availability of RG1608P-392-W-T5
QUANTITY
RG1608P-392-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-392-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-392-W-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-392-W-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-392-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-392-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-392-W-T5
IDC CABLE - MKS10K/MC10G/MPR10K datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 2W J LEAD datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 200MHZ TSOT23-5 datasheet.pdf
IC MICROPWR COMP DUAL 8-TSSOP datasheet.pdf
IGBT ASSEMBLY 3PHASE 1200V 300A datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 5V SGL 18DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE SKT datasheet.pdf
DIODE RECTIFIER 800V 8A DPAK datasheet.pdf