Susumu RG1608P-4120-D-T5
RG1608P-4120-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-4120-D-T5
Brief Description
RES SMD 412 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-4120-D-T5.pdf
Availability of RG1608P-4120-D-T5
QUANTITY
RG1608P-4120-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-4120-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-4120-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-4120-D-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-4120-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-4120-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-4120-D-T5
CABLE CAT5 SFTP PATCH BLUE 3M datasheet.pdf
IC DUAL DIFF COMPARATOR 8-TSSOP datasheet.pdf
CONN TERM REAR PATCHBOARD 3PCS datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT-23-3 datasheet.pdf
CAP FILM 1.2UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 119 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .100" GOLD datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 190POS datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 10-12 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf