Susumu RG1608P-431-D-T5
RG1608P-431-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-431-D-T5
Brief Description
RES SMD 430 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-431-D-T5.pdf
Availability of RG1608P-431-D-T5
QUANTITY
RG1608P-431-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-431-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-431-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-431-D-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-431-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-431-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-431-D-T5
RES SMD 62K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 1.8 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 39K OHM 1606 datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 30POS 0.156 datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 300MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 36-75V +/-24VOUT datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CBL RIBN 40COND TWIST-PAIR 100' datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 33M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf