Susumu RG1608P-4320-C-T5
RG1608P-4320-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-4320-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 432 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-4320-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-4320-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-4320-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-4320-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-4320-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-4320-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-4320-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-4320-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-4320-C-T5
RES SMD 7.15K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 150V 1111 datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 200MHZ 209FBGA datasheet.pdf
SWITCH DIP 6POS HALF PITCH 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V CH 0201 datasheet.pdf