Susumu RG1608P-433-B-T5
RG1608P-433-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-433-B-T5
Brief Description
RES SMD 43K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-433-B-T5.pdf
Availability of RG1608P-433-B-T5
QUANTITY
RG1608P-433-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-433-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-433-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-433-B-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-433-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-433-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-433-B-T5
HOOK-UP STRND 18AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.6A SOT89-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
INDICATOR 12V 14MM FLUSH GREEN datasheet.pdf
CABLE MOD COIL 4COND WHITE 10' datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES SMD 174K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIES KRIMPTITE QD 12-16 AWG datasheet.pdf
RES 36K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf