Susumu RG1608P-4422-B-T5
RG1608P-4422-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-4422-B-T5
Brief Description
RES SMD 44.2KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-4422-B-T5.pdf
Availability of RG1608P-4422-B-T5
QUANTITY
RG1608P-4422-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-4422-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-4422-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)44.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-4422-B-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-4422-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-4422-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-4422-B-T5
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC PFC CONTROLLER CRM 8SOIC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 12V datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 15NS 28TSOP datasheet.pdf
IC OSC PROG TIMER 8MHZ 4-VFQFPN datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 6SKT SLD CUP datasheet.pdf
BLZP 5.08/24/180F SN BK BX datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG BLUE 100' datasheet.pdf
RES SMD 12.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf