Susumu RG1608P-4530-C-T5
RG1608P-4530-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-4530-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 453 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-4530-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-4530-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-4530-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-4530-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-4530-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-4530-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-4530-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-4530-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-4530-C-T5
FIXED IND 1.5UH 250MA 1 OHM TH datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A 9V datasheet.pdf
MCU 16BIT 256K FLASH 144PQFP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS DUAL PNP SSMINI6 datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 1.2GHZ 689TEPBGA datasheet.pdf
RES 2.21 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 V TH /CLIP DR datasheet.pdf
ENVIRONMENTALLY SEALED LIMIT SW datasheet.pdf
37 POS HOOD DIE CAST SIDE ENT. datasheet.pdf
MED FILTER 6A 115/250VAC datasheet.pdf