Susumu RG1608P-470-C-T5
RG1608P-470-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-470-C-T5
Brief Description
RES SMD 47 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-470-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-470-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-470-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-470-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-470-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-470-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-470-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-470-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-470-C-T5
CONN RCPT HOUSING 1POS NATURAL datasheet.pdf
XFRMR BALUN RF 2.45GHZ SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 1275A AC/DC datasheet.pdf
RES 37.4 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
PROCESS METER 0-20MV/0-200MV LED datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 12POS GOLD datasheet.pdf
Connector Header 26 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf